Sepetim

 x 

Sepet boş

Türetici

Geççi, Toroslar’da tam göçebe yaşam biçimine sahip olan Sarıkeçili Yörükleri’nin topluluk temelli sosyal işletmesidir.

Sarıkeçililer kıl keçileri, oğlakları, develeri ve köpekleriyle iklim ve bitki örtüsüne bağlı olarak göç ederler. Sürüler ve aileler yazları Konya’nın yüksek rakımlı yaylalarında, kışları ise Mersin’in sahil bölgelerinde yaşarlar.

Sürülerimiz, 7/24 otlaklar ve meralarda açık alanda, bitki çeşitliliği ve iklim
şartları doğrultusunda sadece yabani bitkiler tüketerek özgürce yaşarlar. Herhangi bir yem takviyesi almazlar. Yabani otlar, orman altı örtüsü ve tohumlar temel besin kaynaklarıdır. İlave olarak yalnızca kaya tuzu tüketirler.

Hayvanlarımız Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın zoonoz hastalıklar bakımından zorunlu tuttuğu aşılar haricinde hiçbir ilaç veya takviye kullanmazlar.

Geççi ürünlerine işleme sürecinde de hiçbir koruyucu madde veya katkı maddesi eklenmez. Tamamen doğal ve geleneksel yöntemler ile üretilir, modern yöntemler ile kontrolleri sağlanarak sofranıza uygun hale gelir.

Ürünlerimiz veteriner hekimlerin kontrolünde, İslami kesim şartlarına uygun şekilde hazırlanır.

İşleme süreci boyunca tesisimizde gluten içeren herhangi bir madde kullanılmaz.

Tarım ve Gıda Bakanlığı onaylı modern teknoloji ve yüksek kalite standartlarına sahip, et işleme ve paketleme tesisimizde sürekli kontrolleri yapılarak hazırlanan ürünler, MAP (modifiye atmosferik paketleme) tekniği PP ambalajlarda paketlenir ve soğuk zincir korunarak size ulaştırılır.

*Kullanılan ambalajların hammaddesi en güvenilir plastik olan polipropilendir. PP ambalaj dondurmaya, mikrodalgaya ve bulaşık makinesine uygun olmakla beraber geri dönüşüme de uygundur.